May 16, 2021, 9:43 am

Атиџе ужива во новиот дом: Среќата се гледа на нејзиното лице

Поврзано

- Advertisement -

Медената Атиџе очигледно ужива во новиот дом.

Со фотографија како седи и пие кафе во удобниот мебел Сузана Турунџиева пред неколку дена на социјалните мрежи, ја покажа среќата на хероината која ја прослави нашата земја минатата година.

Туринџиева и помогна на Атиџе во добивањето на новиот дом, а често пати ја почестува јавноста со нови детали и информации од животот на Атиџе Муратова.
Неодамна, тие две снимија и песна дует.

Во последната објава, Турунџиева упатува благодарност до Дик Фагус Пехчево, кои на Атиџе и изработија прекрасна трпезарија во медова боја, табуретки, фотеља, масичка со огледало и уште неколку додатоци за во новата куќа и ја усреќија Атиџе.
Неодамна, тие две снимија и песна дует.
https://www.facebook.com/suzana.turundzieva/posts/10226118301848676

Скромната Атиџе стана позната ширум светот и се прослави со улогата во „Медена земја“ , лик кој ја однесе дури во Холивуд.

Latest News

Дeнec пpoтecт нa peвoлтиpaни житeли нa нaceлбaтa Даме Груев во Ѓорче Петров – Имeтo нa нaceлбaтa e избpишaнo oд cитe нивни дoкyмeнти

Денес, недела (16.05.2021) во 11 часот жителите на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров ќе организираат протест на Ул....

More Articles Like This