(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Поврзано

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на...

Кондовец му впepил пиштooл во глава на полициckи службеник – сега kpивично одговара пoлицaeцот

Независниот синдикат на полицијата жестоко реагира откако вчера МВР поднесе кривична пријава против 6 полициски службеници за наводно „малтретирање...

Мајка и син од Скопје спечалија 1,7 милиони евра за само еден ден

Компанијата Скопски пазар АД Скопје преку Македонска Берза ја извести јавноста дека на 04.08.2020 година во блок-трансакција на берзата...
- Advertisement -

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара со младата активистка која се бори против климатските промени, Грета Тунберг и нејзиниот татко, снимен минатата година, кој досега не беше објавен.

Заев со „лажната„ Грета разговара меѓудругото за францускиот претседател Емануел Макрон и се согласува со „нејзе“ дека е ужасен, но не наседнува на „нејзиното“ наведување да зборува лошо за американскиот претседател Доналд Трамп, со кој вистинската Грета е во постојана „војна“.

Разговараат и за мигрантите, а Заев во снимката вели дека е одличен проект да им се даде вдомување и работа во земјава.

Со “лажниот“ татко на Грета зборува за пушењето марихуана и за нејзина легализација за рекреативна употреба

Лани руските пранкери, за кои светските медиуми пишуваат дека не се наивни комичари, туку дека позади нив стојат и разузнавачки структури, објавија разговори во кои му се претставија на Заев како генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и поранешниот украински претседател Петро Порошенко

Latest News

(Видео) Овие не се бopци за човекови пpaва, пpипaдници на БЛМ нападнaa возpacна жена

Иако левичарските медиуми во САД се обидуваат припадниците на „Блек Лавјс Метер“ да ги претстават како борци за човекови...

Орбан: Мигpaнтите се како биoлошka бoмбa

Доаѓањето на илeгaлни мигpaнти во Унгарија, за време на пaндeмија на коpонавирус, мора да биде запрено по секоја цена, бидејќи мигрaнтите претставуваат опacност по...

27 годишно момче си го пpoнашол таткото обeceн во гapaжа

На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен неговиот 51-годишен...

(Видео) Тамара Тодевска – „Не можам да си ја пpocтaм мојата нeпpoфecиoнaлнocт, јас го згpeшив текстот кој мислев дека го знам“

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од жирито на Евровизија, па се...

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на власт. Тој не ја исклучува...

More Articles Like This