September 22, 2020, 3:51 pm

Ауди S3 Sporback и S3 Sedan, новата генерација на елеганција и брзина

Поврзано

Рycкиoт пaзap нa aвтoмoбили cтaнa втop пo гoлeминa вo Европа

И покрај падот на продажбата на автомобили во август, рускиот пазар на автомобили стана еден од најголемите во Европа,...

Масерати со наследник на МЦ-12

Maserati го претсави најновиот супер-спортски двосед со ознака МC20. Maserati MC20 го движи централно сместен трилитарски V6 мотор со два...

Rolls Royce Ghost 2021 – Кога не се штеди за ништо

Во 2009 година, Rolls Royce додаде ново возило во нивното портфолио, нешто сосема поразлично од дотогашниот „Phantom“, кое што...
- Advertisement -

Пред 20 години, Ауди го отвори пазарот за спортски премиум компактни модели со првиот S3 модел.

Денес брендот ја претстави новата генерација – S3 Sportback и S3 Sedan.
Двата модели го користат освежениот 2.0 TFSI мотор што сега произведува 310 коњски сили и 400 Nm вртежен момент.

 

И двата модели забрзуваат од нула до 100 километри на час за 4.8 секунди.Во комбинација со седум-степен автоматски менувач, кватро погонот со интелегентна контрола и новата „S-specific“ спортска суспензија, двата модели се опасно оружје за жешкиот асфалт.

Внатрешноста го одзема здивот со освежениот дизајн; со екран на допир, сопствено

Wi-Fi и амбиентално светло.

 

Првите примероци треба да излезат на пазарот на почетокот на Октомври.

Latest News

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

Владата нecпремна за учебната година, иако ја одложи за цел месец

На помалку од една недела пред почетокот на учебната година многу прашања кои ги мачат родителите и децата и понатаму остануваат нeјасни. На многу...

TPAMП ДОАЃА ВО СРБИЈА: Гренел потврди дека Претседателот на САД доаѓа во Србија со неговата ќерка Иванка

SRBI, VIDEĆETE TRAMPA! GRENEL POTVRDIO: Tramp dolazi u Srbiju! EVO KAKO GA JE VUČIĆ UBEDIO! Специјалниот претставник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот помеѓу Белград...

Пронaјден мpтoв маж во стан со Скопје, тeлото пpeдадено на oбдykција

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пpијавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронaјден пoчинат И.А.(65) од Скопје,...

More Articles Like This