Ахмети го посакува Заев во коалиција: Би било од полза да продолжиме со СДСМ

Поврзано

Здравството пред кoлапc – Нова aлapмантнa бројка на нoвoзaрaзeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи...

ЕПП со целосна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

ЕПП и посакува нашата партија членка @VMRO_DPMNE се најдобро за изборите на 15 јули. Борбата против корупцијата, независно судство,...

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во вчерашното интервју на ТВ Алсат, рече дека би сакал да продолжи соработката со истите партнери за да ги завршат веќе започнатите работи, но на дополнително прашање дали го преферира СДСМ, тој кратко одговори: „Но, одлучуваат граѓаните“.

Jас не сакам да прејудицирам, по моето мислење и процена, би било од полза да продолжиме истите партнери, затоа што има прашања кои сме ги започнале, одговори Ахмети.

Дали може во Влада во која би била ДУИ да бидат и други албански партии, Ахмети рече дека не сака да прејудицира, но оти тоа не му пречи.

За идејата за премиер Албанец и за кандидатот Насер Зибери, пак, тој рече дека идејата е на ДУИ, но името на кандидатот не е, но не одговори конкретно дали смета дека другите албански партии ќе го прифатат по изборите.

Тоа е човек кој не е од редовите на ДУИ. Во својата професија, од 2004 година, и повеќе се занимавал со јавни мислења, анализи и такви нешта, дополни тој.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести