Ахмети со честитка за Косово: Сите заедно работевме за слободно Косово

Поврзано

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО БУГАРИЈА: Епицентарот на потpeсот регистриран во југозападниот дел

Зeмјотрес со интензитет од 3,4 степени по Рихтер е регистриран рано утрово во југозападна Бугарија. Епицентарот на потрeсот бил кај...

(Видео+фото) МАКЕДОНЕЦОТ СЀ УШТЕ НЕ Е ИДEНТИФИКУВАН: Ова се yбиjците на црногорскиот мaфиjaш Радоје Звицер

Полицијата на Украина објави видео од yбијцитe на црногорскиот мaфијаш Радоје Звицер кој е во животна опacност. Радојде е...

ЦЕНТРАЛНА ТЕМА ЌЕ БИДЕ СИМНУВАЊЕТО ОД ВЛАСТ: Ќе се снима филм за семејството Милошевиќ

Почнува снимањето на новата српска серија насловена „Фамилија“. Ќе се бави со животот на семејството Милошевиќ кое околу 20...

Лидерот на Албанците на Македонија, испрати честитка до сите Албанци по повод 11 години од независноста на Косово.

“11-та годишнина на независноста од Република Косово ја наоѓа најновата држава во Европа пред завршните предизвици за градење на државноста.

Секој од нас има дадено придонес за најголемото национално постигнување, слободна, демократска и независна држава, Косово.

Затоа, секој од нас што работел за овој ден, денес посакува да го види ова наше заедно достигнување, Косово, членка на ООН, НАТО и ЕУ, со развиено добрососедство и во благосостојба”, напиша Ахмети во неговата честитка на Фејсбук.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести