АХМЕТИ: Станавме свои на свое, ја вративме гордоста кај Албанците

Поврзано

ЧИБИШЕВ: Неискреноста и ПР експериментите на СДСМ не’ доведоа во ситуација кога сите прогласуваат победа, ние да се бopимe за oпcтaнoк

Во последните десетина дена Македонија е во епидемиолошка агонија, бројот на новозаразени и починати пациенти драматично се зголемува а...

ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИ ЗAФAТИ: Делови од неколку скопски општини утре без cтрујa

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 03.06.2020 година ( среда ), без електрична енергија ќе останат: •...

KATАСТРОФА: Цел Балкан со 45 зapазени, Македонија сама со 89 нови случаи на ковид-19….

Денеска на Балканот има пријавено 45 лица зaразени со коронавирус, а само во Македонија се регистиррани нови 89 пациенти...

Инсистираме и ќе го реализираме ветингот во сите сфери на општествениот живот почнуваќи од судството, но и во сите државни институции, бидеќи ние само така ќе се бориме против корупцијата и екстремизмот. Со функционирањето на правната држава ние ќе бидеме поблиску до европските вредности, ќе станеме 30-та членка на НАТО до крајот на годинава или почетокот на идната. Подготвени сме да се соочиме со сите предизвици кои ги има потот кон ЕУ.

Ова го истакна лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска во Кичево во обраќањето на Изборното собрание на кое се бираше нов претседател на огранокот на партијата за овој град.

На Изборното собрание на кое присуствуваше целото партиско раководство и други функционери на партијата, Ахмети се осврна на она што го сработиле во изминатите 18 години, за што вели, ќе пишува историјата.

– Ние станавме свои на свое, го „убивме“ стравот, ја вративме гордоста кај Албанците…Во иднина ќе работиме на подготвување нови генерации за во ЕУ и НАТО, рече Ахмети.
На Изборното собрание за нов претседател на огранокот на ДУИ во Кичево е избрана дипломираната правничка Ардита Дани.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести