October 23, 2021, 8:46 am

Ахмети честита на косовски олимпијки, а Дејан Георгиевски го забopaви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на партијата ДУИ Али Ахмети заборави да го честита олимпиското сребро на теквондистот Дејан Георгиевски.

Но затоа завчера не заборави преку својот Фејсбук профил да им честита на косовски спортистки кои исто така освоија медали на ЛОИ во Токио.

Во честитката до Косоварките Ахмети вели дека нивните медали биле успех за сите Албанци.

Latest News

Во моментов активни околу шecт илjaди зapaзeни co Koвид-19

Во минатото деноноќие се регистрирани 411 нови заразени со Ковид-19, како и седум починати лица. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица...

More Articles Like This