АЈДЕ АИРЛИЈА, ДА СЕ МНОЖАТ: Влатко Ѓорчев станува татко по четврти пат!

  • June 1, 2016

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев и неговата сопруга, Американката Сузана, во август по четврти пат ќе станат родители, пишува ВЕСТ.

vlatko_deca

Летово, семејството ќе се прошири со уште еден член, бебето кое со нетрпение го очекуваат и нивните три деца, ќеркичката Марта (6) и синовите Филип (4) и Никола (2).

-Чекаме девојче и чувството е прекрасно. За неколку месеци со сопругата Сузана ќе имаме две ќерки и двајца синови, вели Ѓорчев за ВЕСТ.

Претходно «
Следно »