September 28, 2020, 4:14 pm

АЈДЕ НА ИЗБОРИ: Димков го повика СДС на избори за да се проверат резултатите од истражувањето на „Брима“

Поврзано

Мицкоски се сретна со Тимоние

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (28.09.2020) заедно со Игор Николов, остварија средба со францускиот амбасадор Кристиан Тимоние. На средбата...

Христијан Мицкоски го честита Меѓународниот ден на Бошњаците

Дозволете ми од мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ да ви го честитам Меѓународниот ден на Бошњаците...

„Четвртиот пакет мерки е обид за дефокусирање – мафијата побогата, народот посиромашен“, рече Мицкоски

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ новиот четврт по ред пакет мерки за справување со последниците од коронавирусот се само дефокусирање, а...
- Advertisement -

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ вели дека народот не знае кој ја нарачал анкетата и доколку е точна го охрабрува СДСМ да излезе на избори.

-Го охрабрувам СДСМ и Зоран Заев нека излезат на локалните избори и да провериме дали е точна таа анкета, вели Димков.

Инаку анкетата на Брима доаѓа само неколку дена по скандалозните изјави на Заев во Бугарија и играњето со историјата на македонскиот народ. Во обид да се затскрие договореното во Софија и ставањето на Илинден во кошот на бугарски празници, што предизвика огромен револт кај македонскиот народ, СДСМ и Заев преку измислена анкета сакаат да прикажат дека имаат најголема доверба од граѓаните.

Доколку тоа навистина е така, тогаш Заев и СДСМ немаше да бегаат од локални избори и нивно одлагање по секоја цена, но и самите знаат дека ваквиот висок рејтинг на хартија е нереален.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Видео) Ќе ви го стопли срцето: Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци заедно градат црвка

Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци, поделени во 10 тима го завршија хуманитарниот турнир за доизградба на...

Возило излета од пат, тешко повpeдена мaлoлетничка

На 28.09.2020 во 02.15 часот било приjaвено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од...

Државата се задолжува за милиони, парите ќе ги враќа народот

Огромни критики за четвртиот сет на економски мерки, мерки кои и онака доцнат. Економистите сметаат дека и претходните пакет мерки не беа добри, ниту...

Драма во Идризово: Зaтвopeник пpeтeпал и огpaбил цимер

На 27.09.2020 во 12.15 часот во СВР Скопје, од Кaзнeно-попрaвната установа „Идpизово“ било пријaвено дека на 26.09.2020 во 01.30 часот ocyденикот Д.Ј.(39) од Скопје...

Мицкоски се сретна со Тимоние

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (28.09.2020) заедно со Игор Николов, остварија средба со францускиот амбасадор Кристиан Тимоние. На средбата разговараа за актуелната политичка состојба...

More Articles Like This