АЈКУЛА СКОКНА ОД ВОДА И СЕ ЗАГЛАВИ НА ПАЛУБАТА НА РИБАРСКИ БРОД

  • February 20, 2018
  • Коментари

Вистинско чудо се случувало во Лонг Ајленд кога џиновска ајкула скокна од водата и се заглави на оградата на едно рибарско бродче.

Присутните на бродчето, уплашени успеале да снимат видео од страна на кое се гледа како ајкулата се обидува да се врати повторно во водата.

Таа постојано удара во оградата, а од ударите во оградата, се гледа дека ајкулата е раскрвавена.

Сепак, успеала да се врати назад во океанот. Погледнете како изгледаше сето тоа!

Претходно «
Следно »