„АЈРО, АЈРО“ АМА НОСИТЕЛОТ НА ЛИСТА НЕ СЛУША: Тони Грнчаров, носител на листата на СДС во Аеродром не го слуша Заев за „ајро“!

Поврзано

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Фрапирани сме од снимките од кои се слуша како членови на семејството Заеви одлучува чии автомобили да се пaлат и кој...

Фрапирани сме од содржината на снимката која ја емитуваа медиумите, а од која се слушаат сведоштва како братот и...

Трипуновски: Шест дена им требаа на надлежните да реагираат за тpyeњето на десетици наши сограѓани

Системот на институции за безбедност на храна и заштита на здравјето на луѓето од заразни болести во Репубилика...

Градоначалничката на Општина Старо Нагоричане треба да плати глоба до 34 илјади евра поради непочитување на законите

Во една функционална демократска земја во која владее правото градоначалничката на Општина Старо Нагоричане ќе требаше да плати глоба...

„Ајро, ајро…ајродром“ – велеше Заев на партискиот митинг во општината Аеродром, сакајќи да ја потенцира важноста на возудхот, кој како што ветува ќе го донесел почист во населбата, критикувајќи ја урбанизацијата на општината и градежните активности во истата

За волја на вистината еден од градежниците кој инвестира во градежни зафати во општината е токму носителот на листата на СДС во Аеродром, Тони Грнчаров – Грне кој дури и на ФБ се пофалил дека работата ја фаќал од сабајлечки, и градел.

Ако градењето е најголема закана за квалитетот на воздухот во општината, тогаш токму олигарсите од СДС кои градат во општината се најголемите виновници.

„Ајро“ на Заев, на крајот ќе му се удри од глава.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести