БАБА НА 32 ГОДИНИ: Мајка и ќерка родиле деца на 16 години

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Стефани Наирн (22) и нејзината мајка Филипа (38) родиле деца на 16 години. Велат дека имаат посебна врска, бидејќи практично израснале заедно, а луѓето мислат дека се сестри.

Филипа (38) веќе има две внуки. Ќерка ѝ Стефани пред 6 години го родила синот Кејден, а пред 3 години станала баба и на девојчето Лајли.

И мајката и ќерката тврдат дека им е многу драго што толку млади родиле деца. Стефани истакнува дека посебно ѝ е драго што рано станала мајка бидејќи сега може мирно да седи и да испие пијалок, додека нејзините врсници стануваат родители и се привикнуваат на новите обврски.

Стефани вели дека со мајка ѝ често излегува во бар, но дека не ѝ е пријатно кога ќе им пријдат мажи.

Во една објава Стефани се обидела да докаже како ѝ било кога станала мајка пред полнолетство.

„Да, луѓето пред 18 години стануваат ceкcyaлнo активни. Знам дека не би требало, но тие го прават тоа. Родив дете кога имав 16 години. Луѓето коментираа дека дете родило дете, но знаете што? Родив исто како мајка на 30-ти години, хранев, перев, го чував детето. Имаше тeшки моменти, но нивните насмевки лечеа сè. Сепак, сакам да им кажам на младите девојки дека не мораат да брзаат со некои работи и да користат зaштитa, не само поради бременост, туку и поради пoлoви бoлecти, а на сите млади мајки на светот им посакувам да продолжат да се трудат околу своето дете, да не им обрнуваат внимание на коментарите од средината и да знаат дека не се единствени“, напишала Стефани.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести