БАБА НЕ И3ДPЖА: Росана објави фотограгија од нејзиното единаесет месечното внуче Ноа!

  • June 14, 2019

За неполн месец Ноа, внукот на Росана Сариќ – Тодоровска, ќе наполни една година но баба не издpжa на својот профил на Фејсбук да не постави една фотка од нејзиното прво внуче…

Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска објави фортографија од внукот Ноа, кој следниот месец ќе го прослави првиот роденден.
„На баба и на дедо, сонце наше, наша душа мила. Крофна наша, денес полни 11 месеци“, напиша Росана за внукот од ќерката Ивана и од зетот Џејмс кој е Англичанец.

Na baba i dedo nase sonce nasa dusa mila …krofna nasa denes polni 11 meseci

Gepostet von Rosana Saric Todorovska am Sonntag, 9. Juni 2019

Инаку свадбата се одржа во 2017. година во еден скопски ресторан кога ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – Трупче, Ивана, стапи во брак со Англичанецот Џејмс.

Претходно «
Следно »