БАКНЕЖОТ “ЦЕНТРИФУГА” Е ЗНАК ЗА ЕГОИСТИЧЕН МАЖ: Aко се бакнува многу нежно, тогаш тој е здодевен

Поврзано

Со чартер лет од Лондон денеска се враќаат македонски државјани од Велика Британија

Со авионски превоз Лондон-Скопје организиран од Владата, денеска попладне во земјaва треба да се врати нова група наши државјани...

ЗА КАКВА СОЛИДАРНОСТ ЗБОРУВАМЕ?: Платите од неколку илјади евра остануваат нечепнати, ќе кратат од тие што земаат 400 евра

Околу 100.000 семејства ќе бидат погoдени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе...

АРМАНИ: “Дизајнерите ја cилувaaт модерната жена”

Светски познатиот италијански моден дизајнер Џорџо Армани смета дека модната индустрија ја „силyвa“ модерната жена со cekсуално ориентираниот маркетинг,...

Како генерално правило, колку мажот е поотворен и друштвено ориентиран, толку се поголеми шансите добро да комуницира и во спалната соба.

 

Поголемиот дел жени ќе се согласат дека најдобриот увид во љубовничките сопсобности на мажот го дава бакнежот, вели сексуалната терапевтка Трејси Кокс.

 

Мажот што се бакнува премногу нежно произведува многу плунка, а неговиот стил може да се опише како предвидлив и помалку здодевен, па веројатно не е премногу креативен ниту страстен во постелата. Бакнежите на брзина во стил на „центрифуга“ во кои постојано се менува едно исто движење е знак за егоистичен љубовник што во сексот ќе мисли првенствено на сопственото задоволство, додека мажот што менува различни видови бакнежи и одговара на иницијативата на жената открива сензибилен љубовник.

 

Ако мажот со дланките го опфаќа вашето лице, а за време на бакнежот му се протне и по некоја воздишка, тоа е добар знак дека во креветот со него ве очекуваат голем број изненадувања, вели Кокс и додава дека бакнежот е ултимативен знак за проверка на мажот како љубовник, а ако не е добар, тогаш воопшто и не треба да има секс.

 

Како јаде

Најдобрите љубовници се хедонисти што уживаат во добрата храна, а најлошите се премногу пребирливи. Мажите што се опседнати со броење калории и одржување на сопствените мускули со високопротеинска исхрана во секост повеќе се возбудуваат самите, отколку што тоа и го прават на партнерката. Сепак лакомоста и брзото „трупање“ храна не се пожелни, затоа што ги откриваат мажите што немаат трпение во ништо, па ниту во сексот.

Како се однесува во друштво

Како генерално правило, колку мажот е поотворен и друштвено ориентиран, толку се поголеми шансите за добро да комуницира и во спалната соба. Затворените мажи може да бидат со прикриени страсти, а кај оние што повеќе набљудуваат отколку што говорат многу е голема веројатноста да имаат некои бизарни сексуални фетиши.

Актуелно

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа...

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е починат, а хоспитализирани се 6...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести