October 24, 2021, 4:09 am

„Балканот веќе не е буре бapут“: Заев ги ocyди настаните во Црна Гора

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Правото на протест е дозволено, но насилството повеќе не го одразува Балканот, рече премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, во врска со настаните во Црна Гора.

“Балканот навистина веќе не е темпирана бомба или буре барут, Балканот се промени. Балканот има многу европски вредности, тие се подобрени”, посочи Заев.

Тој додаде дека тој, како и сите граѓани на Македонија, е загрижен за „секоја ретроградна ситуација што се случува во регионот“ и дека таквата ситуација „навистина треба да се осуди бидејќи не е добра“, пренесе МИА

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This