„БАЛКАНСКИТЕ МЕТОДИ“ ГИ СТИГНАА И КЛИНТОН И ОБАМА: Обиди за атентат на двајца поранешни американски претседатели во еден ден?

  • October 24, 2018
  • Коментари

Сомнителните пакети се пронајдени во домовите на Клинтонови и Обама во средата изутрина.

Експлозивна направа е пронајдена во близина на домот во Чаппаква на поранешниот претседател Бил Клинтон и поранешниот државен секретар Хилари Клинтон.

Полицијата и ФБИ истражуваат работат на терен и го истражуваат случајот.

Пакетот беше откриен некаде околу 1 часот наутро од задолжените за проверка на поштата на Клинтон во средата изутрина. Пакетот бил упатен на адреса на поранешната прва дама Хилари Клинтон.

Во меѓувреме, сомнителен пакет исто така е откриен во близина на домот на поранешниот претседател Барак Обама во Вашингтон. Пакетот бил на адреса на поранешниот претседател.

Тајната служба објави соопштение во кое се вели дека нивните заштитници не ги добиле пакетите, ниту пак биле изложени на ризик да ги добијат.

Претходно «
Следно »