БАЛКАНСКИ ЖИВОТ:Поради извршители сакаше да скокне од тераса

Поврзано

(Видео) ИМА И ЖPTВИ: Силно невреме ја зафати Грција

Силно нeвреме зафати неколку грчки региони, проследено со грмотевици, молњи и обилни врнежи од дожд. Невремето одзеде и најмалку...

ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ НА ЗAБОЛЕHИ: Македонските туристи нeпожелни во Црна Гора

Црногорскиот државен врв најавува дека ќе ги зAсилува радикалните мерки против Србија. За денеска беше најавено дека ќе се...

(Фото) СНЕГ НА ПРАГОТ НА ЛЕТОТО: Србија денес со снежна покривка

Прогнозата на српските метеоролози за денес била дека во повисоките планински предел е можен снег, а истата и се...

Во белградската населба Миријево жена сакаше да се фрли од тераса бидејќи на врата и затропале извршители.

Полицијата и соседите успеале да ја смират, извршувањето е одложено, а видно вознемирена жената им кажала дека е ова е единствениот начин на кој може да го реши проблемот.

-Ниту едно решение на мое име за иселување од станот не постои. Овај стан е легализиран и имам имотен лист. Сите документи му ги однесов на судијката која ми рече дека не може да издаде решение и дека не знае дали ќе ме исели или не. И сега ми испратија без никакво предупредување извршители да ме исфрлат надвор, кажа оваа жена пред српските медиуми.

Таа вели дека е без работа, останала технолошки вишок и нема кој да ја заштити.

-Морам да се качувам, што да правам, единствено така можат да слушнат за мојот случај. Очигледно треба да падне жртва за некој да реагира, реагираше оваа жена.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести