БАРАЛА РАЗВОД ПОСЛЕ ТРИ МИНУТИ БРАК: Луѓето велат дека била во право!

  • February 17, 2019
  • Коментари

Парот се развел после само три минути брак откако невестата се лизнала и паднала на венчавката, а мажот ја нарекол глупава, поради што таа барала поништување на бракот.

Наводно, бракот станал најкус во историјата на Кувајт, пренесува msn.com.

Локалните медиуми пишуваат дека жената се лизнала кога излегувала од матичар. Нејзиниот новопечен сопруг и рекол дека е глупава, непосредно пред таа да побара поништување на бракот.

Инцидентот предизвикал бројни реакции, а Твитер го преплавиле пораки на сочувство со невестата. „Ако така се однесува веднаш на почетокот на бракот подобро е да го оставиш“, „бракот без почитување е неуспешен од самиот почеток“, биле некои до коментарите.

Судејќи според статистиките, Кувајт е втора арапска земја кога станува збор за бројот на разводите. Според статистиката од 2017. година која ја објавило тамошното Министерство за правосудство, околу 60% од браковите во земјата завршуваат со развод.

Освен тардиуционалните разлики, предначел разводот на таканаречениет „бракови од интерес“.

Претходно «
Следно »