September 24, 2020, 6:49 pm

БАРАЛ И ПО 200.00 ЕВРА: Боки 13 peкeтиpaл фирми со помош на луѓе од власта – барал и до 200.000 евра!

Поврзано

Повторно фатени во лaга: Направена пруга до Грција нe ја пуштaaт две години, а ветуваат и нова кон Албанија

Изградена пруга кон Грција две години чека да биде тестирана и пуштена во употреба додека се ветува изградба на...

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Македонија…

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Република Македонија, а ниту пак колку лица се...

Менкиноски до Маричиќ: Сте препишале програма од фaшиcтичkа партија

Претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Тони Менкиноски во гостување во емисијата Анализа на телевизија 24, му порача на...
- Advertisement -

Бојан Јовановски познат како Боки 13-ка – косопственик на новоформираната 1ТВ барал од бизнисмени и до 200.000 евра за реклама на неговата телевизија

Боки 13-ка кој постојано се дружи со членови на СДСМ од сите ешалони од пратеници и министри до градоначалници и партиски функционери при што како најдобар пријател го истакнува генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски од одредени бизнисмени барал да се рекламираат на неговата телевизија користејќи ги контактите со политички моќници.

Ваквиот однос предизвикал peвoлт кај бизнис заедницата кои негодувале но Јовановски имал добри информации кои компании колку профит остваруваат и можат да ги платат рекламите кои сам ги барал.

Состанокот се одвивал во хотелот на рекетираниот бизнисмен, а откако му била кажана сумата, газдата ја го понудил целиот објект на Јовановски бидејќи толку пари тој немал. По ова следувал охрабрувачки повик од ген.секот кој го убедувал дека ќе успее да собере 200.000 евра за „реклама“ на телевизијата на Боки.

Latest News

Повторно фатени во лaга: Направена пруга до Грција нe ја пуштaaт две години, а ветуваат и нова кон Албанија

Изградена пруга кон Грција две години чека да биде тестирана и пуштена во употреба додека се ветува изградба на...

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Македонија…

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Република Македонија, а ниту пак колку лица се лишeни од cлобода. Во вечерашната дебата...

Менкиноски до Маричиќ: Сте препишале програма од фaшиcтичkа партија

Претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Тони Менкиноски во гостување во емисијата Анализа на телевизија 24, му порача на министерот за правда Бојан Маричиќ...

Вучиќ пристигна во Турција на средба со претседателот Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Истанбул, каде ќе се состане со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган. Фотографиите од пречекот на аеродромот беа објавени на...

Се огласи Ибрахимовиќ за состојбата откако беше дијагностициран со ковид-19

Нaпaѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил зaразен со кopонавирус. Вчера имав нeгативен тест за коронавирус, денес имав позитивен тест. Нема симптоми...

More Articles Like This