БАРАЛ И ПО 200.00 ЕВРА: Боки 13 peкeтиpaл фирми со помош на луѓе од власта – барал и до 200.000 евра!

  • January 22, 2019
  • Коментари

Бојан Јовановски познат како Боки 13-ка – косопственик на новоформираната 1ТВ барал од бизнисмени и до 200.000 евра за реклама на неговата телевизија

Боки 13-ка кој постојано се дружи со членови на СДСМ од сите ешалони од пратеници и министри до градоначалници и партиски функционери при што како најдобар пријател го истакнува генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски од одредени бизнисмени барал да се рекламираат на неговата телевизија користејќи ги контактите со политички моќници.

Ваквиот однос предизвикал peвoлт кај бизнис заедницата кои негодувале но Јовановски имал добри информации кои компании колку профит остваруваат и можат да ги платат рекламите кои сам ги барал.

Состанокот се одвивал во хотелот на рекетираниот бизнисмен, а откако му била кажана сумата, газдата ја го понудил целиот објект на Јовановски бидејќи толку пари тој немал. По ова следувал охрабрувачки повик од ген.секот кој го убедувал дека ќе успее да собере 200.000 евра за „реклама“ на телевизијата на Боки.

Претходно «
Следно »