БАРСА ЈА TPECE CKAHДАЛ: Најдобриот голман во историјата на клубот го избркaa после само три месеци

  • October 7, 2019

Фудбалскиот клуб Барселона му врачи отказ на Виктор Валдес по само три месеци на местото тренер на младинскиот тим, соопшти клубот.

Валдес заминува поради навреди кон директорот Партик Клајверт, а инцидентот за малку ќе прераснел и во физички напад.

Валдес на тренерската позиција ќе го замени Франк Артига. Валдес е најуспешниот голман во историјата на Барселона со 539 натпревари и 21 трофеј.

Претходно «
Следно »