БАРСЕЛОНА ЌЕ ГО „ЛЕЧИ“ ДЕМБЕЛЕ ОД ЗАВИСНОСТ ОД ВИДЕО ИГРИ: Шпанскиот гигант сериозно загришена за фокусот на францускиот напаѓач

Поврзано

(ВИДЕО) ИГРА И КОШАРКА, АМА СО НОГА: Роналдо се врати на тренинзите во Торино

Кристијано Роналдо се врати на тренинзите во Торино. Атмосферата сигурно е добра, по карантинот по коронавирусот. Роналдо по периодот...

(Видео) НОВА СНИМКА ОД МАЈК ТАЈСОН: Еве кога ќе биде објавен неговиот противник

“Челичниот Мајк” откри дека има намера да му се врати на боксот и да се натпреварува во неколку хуманитарни...

МУ ЗАВРШИ ЛИ КАРИЕРАТА?: Ибрахимовиќ е сериозно повpeден, можеби нема повеќе да игра воопшто

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повpeди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја нaпушти тренинг-базата на тимот,...

Шпанскиот шампион Барселона е загрижен дека Усман Дембеле има развиено зависност од видео-игри и се сомнева дека токму ова е причината за неговото неодамнешно отсуство од тренинг.

Претходно, беше објаснето дека Французинот не тренирал поради стомачен вирус, но подоцнежните медицински тестови покажале дека немал никакви проблеми со стомакот.

Шпанските медиуми известуваат дека Дембеле ги пропуштил своите обврски, бидејќи играл видео-игри со неговите пријатели.

Се претпоставува дека 21-годишниот фудбалер ја изгубил контролата за време додека играл, а тоа го чинело дисциплинска постапка против него.

Ако се покаже дека Дембеле е зависен од видеоигри, тој ќе добие соодветен третман и помош од клубот.

Барселона за Дембеле плати 105 милиони фунти на Борусија од Дортмунд во август минатата година.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести