December 4, 2021, 6:21 pm

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека Пекинг тестирал хиперсонични ракети способни да носат нуклеарно оружје.

На новинарско прашање дали е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, Бајден денеска одговори потврдно, пренесува Ројтерс.

Белата куќа претходно изрази загриженост поради развојот на кинеските системи за оружје, откако таа азиска земја објави дека тестира хиперсонична ракета.

Latest News

(Видео) Hемири во Виена: Над 10 000 демонстpaнти се cyдрија со полицијата која со кучиња ја рacтеруваше толпата

Во центарот на Виена се одржуваат бројни протести на противниците на мерките за корона и задолжителната вакцинација, поради што...

More Articles Like This