September 28, 2020, 8:25 pm

БЕГАЈТЕ ОД ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Не сакаат обврски, само кратки авантури

Поврзано

Дневен xopockoп за недела (27. септември 2020)

ОВЕН Работа: Пробувате да не размислувате за работа. Недела е ден за одмор. - Реклама - Љубов: Уживате во времето минато со...

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...
- Advertisement -

Без оглед на тоа што во повеќето случаи наоѓаат човек со кого сакаат да бидат до крајот на животот, овие хороскопски знаци всушност сакаат само кратки авантури, пишува Elite Daily.

 

 

 

Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во слободна врска. За тоа треба да најдат некој со слободен дух, кој знае да функционира во таков однос, бидејќи така нема да повредите некого кога ќе одлучите да ставите крај на авантурата.

Овие три хороскопски знаци се најдобар избор ако барате некој со кој сакате да уживате во врска без обврски.

Овен

Овните најчесто најголемо задоволство наоѓаат во освојувањето. Со овој огнен знак управува Марс, планета која се поврзува со страста, па тие се со авантуристичка природа. Понекогаш се случува да бидат заведени од страста и да завршат во сериозна врска во која не се чувствуваат добро, па бараат излез од неа.

Тие се страсни и романтични, обожаваат кратки и напнати врски сè додека не ја најдат вистинската личност со која би можеле да се скрасат. Оваа вистинска личност мора да биде некој кој ќе може да го следи нивното темпо или да им даде простор за нивните лични авантури.

Близнаци

Тие се природно љубопитни и фасцинирани од животот и новите искуства. Овој воздушен знак се движи кон правецот на интереси, но ако нешто или некој не може да го одржи неговото внимание, лесно продолжува напред.

Близнаците сакаат да бидат во романтични врски и ретко кога се подготвени да вложат во нив освен ако не се целосно интелектуално и емотивно слободни со личноста со која се. Овој хороскопски знак одлучува да се скраси дури кога смета дека е подготвен за тоа.

Стрелец

Од сите хороскопски знаци Стрелецот најмногу сака кратки врски. Овој шармантен знак сака да го проживее животот како една голема забава, па многу често гледа прилики за романтични авантури. Стрелците ја сакаат слободата да истражуваат и да ги прошират погледите.

Постојано бараат нови искуства, па поради тоа им останува малку време да се посветат на одржување на сериозната врска. Затоа нивните врски често се кратки, но слатки.

Latest News

Грчката грaница остaнува зaтворена за македонските граѓани

Грција донесе одлука границите да останат затворени за граѓани oд трети земји, пишува „Новости“. И, по 1 октомври, Грција нема...

Старо-новиот министер за зaраза и cмрт, Филипче од стартот на пaндемијата, ја направи Македонија лидер на листите во регионот и Европа по црна статистика

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма продолжи со кажување на ноторни лaги, како што тоа...

Боки 13 примен во болницa поради kpварење

Бојан Јовановски е повторно во болницa поради влошенa здравствена состојба, дознава „Република“ од болнички извори. Тој се наоѓа во Градската болница Св. Наум Охридски...

Крузер од Малта со зapaзен екипаж плови низ грчките острови

Дванаесет членови на екипажот на крузерот со повеќе од 1.500 луѓе кои ги обиколија грчките острови беа тестирани на вирyсот кoрона и беа изолирaни...

(Видео) Ѓоковиќ цeнзуриран: Дpcко прeкината прес конференцијата на најдобриот светски тенисер

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за својот прв меч на „Ролан Гарос“ денеска беше нeпријатно изненаден, откако неговата редовна...

More Articles Like This