August 15, 2020, 12:28 am

Без вода неколку скопски улици

Поврзано

(Видео) Стоп за сообраќајното лудило: Пpoтести на жителите на Горно Лисиче пpoтив брзото возење

Жителите на Горно Лисиче денес повторно излегоа на пpoтест поради сообраќајниот хаос и брзото возење. Ова е четврти протест...

(Видео) Пpoтест пpoтив поскапување на струјата: Дeмонcтрaнтите ги истакнаа своите барања

Граѓаните во повеќе градови ширум Македонија меѓу кои и Скопје денес излегоа на пpoтест против поскапувањето од 7.5 проценти...

Пpoтecт во Маџари: Граѓаните peволтиpaни, секојдневно се гyшaт во cмpдeа од дивaта дeпониja Вардариште

Попладнево жителите на Маџари пpoтeстираа пpoтив „пpeтоварната станица во Вардариште од која што секојдневно се гушaт во cмрдеа. Пpoтестираме пpoтив...
- Advertisement -

Без вода денеска ќе останат дел од корисниците од втора зона (околу 50 куќи) на улица „Христо Татарчев“ поради уличен дефект Ф-2 на таа улица, соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје.

Поради реконструкција на водоводна мрежа Ф-80мм на улица „Иван Хаџиниколов“ раскрсница со „Скендер Бег“, прекинато водоснабдување ќе имаат и корисниците од улиците „Иван Хаџиниколов“, „Бранко Заревски“ и „Скендер Бег“ од 14 часот до завршување.

Latest News

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

More Articles Like This