Без вода неколку скопски улици

Поврзано

- Advertisement -

Без вода денеска ќе останат дел од корисниците од втора зона (околу 50 куќи) на улица „Христо Татарчев“ поради уличен дефект Ф-2 на таа улица, соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје.

Поради реконструкција на водоводна мрежа Ф-80мм на улица „Иван Хаџиниколов“ раскрсница со „Скендер Бег“, прекинато водоснабдување ќе имаат и корисниците од улиците „Иван Хаџиниколов“, „Бранко Заревски“ и „Скендер Бег“ од 14 часот до завршување.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This