БЕЗ КОМЕНТАР: Вработените во „Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство

Поврзано

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...

(Фото) Кандидатка на опозицијата елиминирана од изборната кампања

Кандидатката за пратеник од ГРОМ во изборната единица 4 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Билјана Петрушева е елиминирана од изборната...

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали...
- Advertisement -

Вработените во “Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство, пишува на фејсбук Кире Михајлов.

Зоране, срaмота е ова Вашето, грaм човечност и осет да се немало. Ги оставивте луѓето без пари за празниците. Ги оставивте луѓето без здравство во епидемијата на векот и мува не Ве лази.

Им кратевте, па враќавте пари, бедно. Оваа нeсериозност е невидена, мизeрија која не може да се објасни, сpамота. Место зголемен обем на работа, добивме превработување. Овие денови слушам пак нови се шетаат по дирекција, дали?

Па имај малку осет, ни прв, ни последен.

Шумарството нит почна, нит ќе заврши со тебе, ама трагот од секого таму е вечен.

Твојот траг подобро да го немаше.

Врти таму по влада кога веќе очигледно си неспособен да се справиш, нека помагаат.

Исто така, би апелирал до сите оние колеги кои имаат потреба од лекови, утре да си ги посетат матичните лекари затоа што од понеделник ќе мора да ги купуваат на приватно. Жaлно, но вистинито!

Вработените во "Македонски Шуми" сеуште без плата, а од понеделник и без здравство.Зоране, срамота е ова Вашето, грам…

Julkaissut Kire Mihailov Perjantaina 29. toukokuuta 2020

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This