БЕЗ НЕГО ТЕШКО ЌЕ ЈА ОСВОЈАТ ЛИГАТА:„Зидан беше доволно паметен да си замине на време од Мадрид“

Поврзано

Вардар го поздрави Стоилов

Ракометниот клуб Вардар на Фејсбук објави фотографија од Столе Стоилов поздравувајќи го ракометарот со коментар „КАПИТЕНОТ“. https://www.facebook.com/rkvardar/posts/10159586146675348

Кирил Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера, објави тој во интервју за...

Новак Ѓоковиќ го победи kopoнавиpусот

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го победија смр тоносниот коронавирус, покажаа резултатите...

Ајакс на „Сантијаго Бернабеу“ успеа да слави против Реал Мадрид со 4-1 во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампиони и така го исфрли актуелниот шампион од елитното натпреварување, а херој на тимот од Амстердам беше Душан Тадиќ.

Навивачите по поразот побараа оставки од претседателот Флорентино Перез и тренерот Сантијаго Солари, но очигледно такво нешто не планира ниту еден од нив да поднесе.

Легендарниот холандски фудбалер, Руд Гулит смета дека Зинедин Зидан направил паметен потег со неговото заминување.

„Зидан беше доволно паметен да замине во момент кога го загубија Роналдо. Тоа е целата поента на приказната, зашто без него тешко можат пак да ја освојат Лигата на шампиони. Го немате Роналдо, немате 50 голови во сезона“, вели Гулит.

Актуелно

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести