November 25, 2020, 3:27 pm

БЕЗ ТРОШКА СРАМ, ОБРАЗ ЃОН: Заев се поклони пред 15.000 кумановци кои останаа без корка леб поради криминалната приватизација на СДС!

Поврзано

Министерката за образование ги гледа децата како „нивните“ и „нашите“?

Предвремено започнување на зимскиот распуст на учениците оваа година не е потребен, бидејќи во училиштата нема значително ширење на...

Миле Јанакиески „стражарно спроведен“ во Суд

Судијата Бошевски нареди стражарно спроведување на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој повторно има решение за...

Александар Николоски: Бугарија го искористи неспособниот Заев

Секогаш кога се на власт, Македонија трпи катастрофални последици. Од 90-тите години за без пари си ги земаа фабриките...
- Advertisement -

Еден од најдобрите примери и „печати“ на лицемерието на Зоран Заев е градот Куманово и големиот број фирми кои пропаднаа за време на болната, лошата и тешка транзиција во 90-тите години која што беше спроведена од страна на СДСМ.

Заев пред да им порача на сите македонци, албанци, срби, бошњаци, роми и други да бидат горди кумановчани бидејќи држеле лекција на Македонија, сиве овие 26 години независност.

Македонија му должела на Куманово и тоа било јасно како бел ден, рече Заев заборавајќи на пустошот кој остана по затворањето на кумановските фирми.

Единствента „лекција“ која СДС му ја одржа на Куманово се: „Кожара“, „Тутунски“, „Жито-мел“, „Кланица“ и „Ладилник“, „Биброк“, „Југ Турист“„Сточарска фарма“, „Кен“, „ Жито Нама“ Куманово и Свети Николе, „Дс Искра„Киро Фетак“,заборавајќи дека Заев и СДС се тие кои треба да му се поклонат на Куманово и признаат дека навистина му должат на градот каде 15 000 луѓе останаа на улица.

Во тој период Владата предводена од СДСМ затвори и уништи многу компании, кои што долго време работеа и кои што беа движечка економска сила на повеќето градови во Македонија.

Заев им се обрати на кумановчани. Зборуваше дека им се поклунува, нарекувајќи го Куманово „слободарски“ град, „Бастион“ на слободата и непресушен „факел на слободата“ кој гори 26 години во Македонија.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Градоначалникот ќе бара итен карантин во Прилеп

Градоначалникот Јованоски е директен за состојбите во градот и апелира дека мора да се воведе карантин во Прилеп. –...

ЕДНОJA3ИЧНО ВО ВЛАДATA: Кај вицепpeмиерот Гpyби нema македонски јазик, само на албански

Само албанскиот јазик се користи од првиот вицепремиер на македонската влада и министер за политички систем Артан Груби на официјалната интернет-страница на македонското министерство...

(Видео) Стоилковски: Cкaндaлитe вo битoлcкaтa бoлницa нeмaaт кpaј, пo mpтви тeлa, чaдopи зa зaштитa oд фekaлии, иcтpaгa и Филипче ocтaвкa

Молкот од институциите нема да биде погласен од грозомориите во Болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран Заев. Ниту Филипче ниту Заев...

3aeв го изpeзили Пендаровски за БГНЕС: Не е искусен политичар, не знае што збори

Претседателот Стево Пендаровски не бил внимателен со зборовите кога кажа дека бугарската политика нема излезено од матрицата на Живковизмот, а во душата и паметот...

(Видео) 3aeв се обвpзa дека ќе и cлyжи нa Бугарија: Ќе се пoтишyва нов договор се откaжyвaме од мaлцинcтвото и истopијата

БГНЕС: Да се ​​вратиме на прашањето на Договорот. Дали сте подготвени да преземете обврска да го спроведете како што беше планирано во 2017 година?...

More Articles Like This