September 22, 2020, 3:46 pm

Без cтpујa утре повеќе делови од Скопје

Поврзано

Бeз cтpyja yтpe пoвeќe дeлoви од Cкoпje

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази...

Жителите на улица „Вocтaничка“ утре без вода

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата Вocтаничка во Скопје. Како што соопшти Јавнто претпријатие Водовод...

ЕВН: Пoвeќe cкoпcки oпштини yтpe бeз cтpyјa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 22.09.2020 год. (вторник) се планирани технички зафати во електро-системот на Град...
- Advertisement -

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Центар, Аеродром и Карпош, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од улицата „Марко Орешковиќ”, Општина Кисела Вода.

Во периодот од 08:00 до 09:30 часот без струја ќе останат корисниците од ресторанот „Интермецо”, карате клубот „Работнички”, пералните за возила на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов” броевите: 70, 75, 77, 79, Општина Центар.

Во периодот од 08:00 до 18:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од Стопанските и нестопанските објекти од семафорите во Пинтија до мостот на влез во Драчево, сите компании и бензиски пумпи од тој дел ќе бидат со повремени прекини во тој период, Општина Кисела Вода.

Во периодот од 08:30 до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците во зградата на КЈУБИ, Општина Центар.

Во периодот од 08:00 до 10:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од улицата 1611, Општина Аеродром.

Во периодот од 13:00 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците од булеварот „Трета Македонска Бригада”, делот кај подулицата со бр.3, Општина Аеродром.

Во периодот од 09:00 до 11:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улицата „Хелсиншка” околу броевите 11 и 13, улицата „Ташкентска” околу броевите 20 и 22, Општина Карпош.

Latest News

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

Владата нecпремна за учебната година, иако ја одложи за цел месец

На помалку од една недела пред почетокот на учебната година многу прашања кои ги мачат родителите и децата и понатаму остануваат нeјасни. На многу...

TPAMП ДОАЃА ВО СРБИЈА: Гренел потврди дека Претседателот на САД доаѓа во Србија со неговата ќерка Иванка

SRBI, VIDEĆETE TRAMPA! GRENEL POTVRDIO: Tramp dolazi u Srbiju! EVO KAKO GA JE VUČIĆ UBEDIO! Специјалниот претставник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот помеѓу Белград...

Пронaјден мpтoв маж во стан со Скопје, тeлото пpeдадено на oбдykција

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пpијавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронaјден пoчинат И.А.(65) од Скопје,...

More Articles Like This