БЕКИМ МАКСУТИ ЛЕТАШЕ ДВОГЛАВИ ОРЛИ: Заменик-министерот за oдбрана на Р.Македонија лета двоглави орли во Албанија!

Поврзано

АРМИЈАТА КАКО ЛОВАЧКО ДРУШТВО: Шеќеринска направи од Армијата ловечко друштво, со пет различни униформи и без опрема

Драган Ковачки, поранешен Полковник во Армијата на Република Македонија, сегашен кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за изборната...

ЧУЛЕВ ДО ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ: Колеги, Ви благодарам за вашиот придонес во надминување на оваа состојба

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето...

КОВАЧКИ ЗА ЧУЛЕВ: Огромна штета беше нанесена на МВР со доаѓањето на СДСМ, но министерот Чулев е голем професионалец

Драган Ковачки, предложениот технички министер за внатрешни работи за имаше негодувања од страна на СДСМ па истиот не беше...

Заменик министерот за Одбрана на Република Македонија, Беким Максути, кој најверојатно бил во официјална посета на Република Албанија, го лета двоглавиот орел, кој Албанците го сметаат за нивен симбол.

Вчера во Тирана била остварена средба помеѓу заменик министрите за Одбрана на Албанија, Косово и на Македонија. За оваа средба се пофали заменик министерот за Одбрана на Косово, Бурим Рамадани, на својот Фејзбук профил, за која, летајќи двоглав орел и постирајќи само албанско знаме, пишува дека била братска средба меѓу заменик министрите на Албанија, Косово и на Северна Македонија.

На оваа официјална посета на Албанија, заменик министерот на Одбрана, најверојатно отишол со народни пари на македонските даночни обврзници. Но по се изгледа дека тоа за заменик министерот не било проблем, како официјален претставник на Македонија да промовира симболи на друга држава. Тој не е заменик министер во било кое министертсво, туку министерството за Одбрана, министерство кое треба да се грижи за безбедноста и територијалниот интегритет на Република Македонија.

И сега се поставува прашањето како заменик министерот за Одбрана на Македонија, ќе ја извршува својата функција и ќе се грижи за безбедноста и територијалниот интегритет на државата во која ги ужива сите привилегии а отворено и јавно прокламира симболи на така наречена “Голема Албанија“.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести