October 29, 2020, 11:08 am

Бектеши пpизна дека не се реализирани трите сета на антиkpизни мерки на Владата

Поврзано

Cocтojбaтa co Koвид-19 во Дебар мнoгy cepиoзнa

Општинскиот оперативен штаб (ООШ) на Дебар, со кој раководи градоначалникот Хекуран Дука, на денешната средба откако ја разгледа епидемиолошката...

1.303 пeнзиoнepи вo зeмjaвa ce вoдaт кaкo пeнзиoнepи co нajвиcoки пензии

1.303 пензионери во земјава се водат како пензионери со највисоки пензии, а распонот на нивните месечни примања по основ...

Денес во собрание по скратена постапка предлог законот за задолжување

Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2020 година, кој содржи амандмани од комисиската...
- Advertisement -

Крешник Бектеши, министер за економија во гостување во емисијата Топ тема на телевизија Телма, признa дека власта не ги реализирала трите сета на антикризни мерки, односно како што рече до сега се реализирани само над 250 милиони евра, а во тек е реализација на уште 20 милиони евра кои се однесуваат на поттикнување на домашни и странски инвестиции.

-Има реализирано над 250 милиони евра, а во реализација сѐ уште 20 милиони евра што се однесува до поттикнување на домашни или странски инвестиции, вели Бектеши.

Имено, Бектеши на прес конференција во јуни изјави дека во изминатите три месеци граѓаните од владата добиле поддршка од 550 милиони евра, со што Бектеши призна дека лaжел.

Latest News

“Aмaзoн” пpeд пpaзницитe ќe вpaбoти 100.000 ceзoнcки paбoтници

Американската компанија Амазон соопшти дека врабоптила 100.000 луѓе на одредено време поради пораст на нарачките преку интернет пред ноемвриските...

Peгиcтpиpaни 879 пpeкpшoци зa нeнoceњe зaштитни мacки вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

Регистрирани се 879 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. Министерството...

3aвpши зaд peшeтки: O6винeтo лицe зa двe извpшeни paзбojнишвa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став...

(Фото) Ужac во Франција: Eдeн y6иeн и нeкoлкy пoвpeдeни вo нaпaд кaj цpквaтa Нотр-Дам вo Ница

Ужас ја потресе Франција утринава откако најмалку едно лице го загуби животот, додека неколку други се повредени во напад со нож извршен во близина...

Cocтojбaтa co Koвид-19 во Дебар мнoгy cepиoзнa

Општинскиот оперативен штаб (ООШ) на Дебар, со кој раководи градоначалникот Хекуран Дука, на денешната средба откако ја разгледа епидемиолошката состојба со Ковид-19, во општините...

More Articles Like This