БЕЛАТА КУЌА: Ова веќе нема да го трпиме

  • January 22, 2017

Новиот шеф на Белата куќа Рајнс Прибус ги обвини американските медиумски куќи дека имаат намера да го рушат легитимитетот на претседателот на САД Доналд Трамп.

1109633133

„Медиумите се обидуваат да го лишат од легитимитет Трамп, но ние тоа нема да го трпиме“изјави тој.

Според него, Белата куќа со сите сили ќе се бори против таквото однесување на медиумите.

Претходно Белата куќа ги критикуваше медиумите поради начинот на пренос на церемонијата на инаугурацијата, а некои дека се обиделе да го намалат бројот на присутни луѓе кои присуствуваа на инаугурацијата.

 

Претходно «
Следно »