БЕЛГРАД БЛOKИPАН ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ТИФАНИ ТРАМП: Нејзиното обeзбeдyвање без најaва yпaднaло во музејот на Никола Тесла!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Тифани Трамп е во посета на Белград каде ужива во знаменитостите на градот. Таа цел ден помина низ улуците не Белград, го посети храмот на Света Сава, музејот на Никола Тесла, низ трговските центри и по кафулињата низ центарот на градот.

Пола час пред таа да пристигне во музејот на Никола Тесла нејзиното oбeзбедување беше во извидување на бeзбeднocната ситуација.

„Се вратија со ќерката на американскиот претседател. Таа беше насмеана и многу пријатна. Сите се согласивме дека потсеќа на татко и. Се интересираше за животот и работата на Тесла и детално го разгледа целиот музеј.“, изјави еден од вработените додавајќи дека останатите посетители воопшто не забележале во чие друштво се наоѓаат.

Тифани исто така со внимание го проследила филмот за Никола Тесла.

Од музејот, Тифани со нејзината придружба прододлжила кон храмот на Света Сава каде купила неколку икони и оставила и добротворен прилог.

По прошетката ќерката на Трамп ручала во еден од рестораните во градот, а потоа се вратила во хотелот. Доцна вечерта таа била на фризер и се подготвила за густиот распоред за следниот ден.

Таа вчера на Инстаграм сподели слики од Србија, а коментарот го напиша со кирилица.

Актуелно

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија 24. Мицкоски...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Повеќе вести