January 24, 2021, 4:02 am

Белград се претвори во жартиште, од утре се воведуваат рестриктивни мерки

Поврзано

Германска 6oлницa пoд кapaнтин: Peгиcтpиpaни 20 cлyчaи нa бpитанскиот тип нa кopoнaвиpyc

Германските здравствени власти ставија под карантин цела болница во Берлин откако 20 пациенти и членови на персоналот се утврди...

Фајзер се oбвpзa: 40 милиoни вakцини зa cиpoмaшнитe

Американската компанија „Фајзер“ се обврза да испорача 40 милиони дози вакцини против „Ковид-19“ оваа година, во согласност со напорите...

Британскиот вид нa кopoнaвиpyc e пoзapaзeн и пocmpтoнoceн?

Новиот вид на коронавирус, кој се појави во Велика Британија, покрај тоа што побрзо се пренесува, може да биде...
- Advertisement -

На две недели се затвораат ноќните клубови и сплавови од 23 часот до 6 часот наутро, како и кафулињата и студентските домови, соопшти претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Би сакал да имаме поповолна ситуација. Најголем проблем е Белград. 82,5 отсто од заразните се во Белград. Главниот град на Србија е ново жариште на ковид-19, изјави Вучиќ.

Latest News

Научниците потврдија: Koгa чoвeк лaжe, тoj гo имитиpa гoвopoт нa тeлoтo нa oнoj штo го лaжe

Неодамнешниот експеримент на холандски истражувачи од Универзитетот во Ротердам, кој го проучуваше влијанието врз говорот на телото и движењата,...

More Articles Like This