August 13, 2020, 6:12 pm

БЕЛИЧАНЕЦ НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ВТОР МАНДАТ: Ќе се посветам на актерството, ВМРО-ДПМНЕ ја има мојата поддршка!

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв...

Нина Ангеловска да кaжe кoгa ги пoвлeклa пapитe од Еypocтaндаpд бaнкa

ВМРО-ДПМНЕ јавно ја повикува министерката за финансии Нина Ангеловска да го објави точниот датум на кој ги вади парите,...

Македонија со Зaeв тoнe ceкoј дeн во ceкоj пoглeд, нaд 12.000 зaрaзeни и пpoпaднaтa бaнкa

Македонија тоне со Зоран Заев секој ден во секој поглед. Бројот на заразени од корона надмина 12 илјади лица,...
- Advertisement -

За време на нејзиниот мандат во општината Кисела Вода се реализираа капитални инвестиции. Се изградија и реновираа градинки, училишта, домови на култура, улици….

Билјана Беличанец-Алексиќ успешно го завршува мандатот како градоначалник на општината. Во изјава за ТВ Нова таа вели дека посветено работела решавајќи ги проблемите на сограѓаните, но и дека и недостасувала нејзината примарна професија актерството.

Вели дека нема повторно да се кандидира за градоначалник, но дава силна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ.

-Ми недостасува актерството, така што не планирам, да се кандидирам за втор мандат. Овие четири години се едно големо, големо животно искуство за еден човек како мене. Изразувам голема благодарност до ВМРО-ДПМНЕ и пред се лидерот на партијата Никола Груевски за тоа што ми беше укажана оваа можност и убедена сум дека партиските структури и партиската организација ВМРО-ДПМНЕ ќе ја исфрли соодветната личност на претстојните локални избори во која во која граѓаните и жителите ќе се препознаат. Со оглед на праката „Ветуваме-остваруваме“ знам дека било која личност и да биде кандидирана сигурна сум дека ќе биде одговорна и доследна на мотото под кое работевме. Ако нешто ветиш, должен си да го реализираш. Граѓаните на наредните избори нека внимаваат што ќе им биде ветувано, истакна таа.

Таа вели дека програмата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде реална и остварлива, каква што беше и нејзината.

Беличанец-Алексиќ по завршување на мандатот ќе се посвети на семејството и на професијата.

Целата нејзина изјава, погледнете ја на ТВ НОВА

Latest News

Заев и Ахмети се договориле?: Заврши работната средба помеѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

Ги отвараат градинките, ама се оградуваат од одговорност за здравјето на децата…..

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично мое“. Оваа реченица од изјавата...

Грција oбвинyва: Турција континуирано го нapушува грчкиот воздушен простор

Тензиите меѓу Турција и Грција остануваат на високо ниво, при што турскиот режим наводно континуирано го нaрушувал грчкиот воздушен простор неделава со авионите „СН-235“....

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес конференција токму тоа и го...

More Articles Like This