Берлускони повторно xocпитализиран

Поврзано

ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЗБОРУВА ЗА ОВА: Кој го бакна принцот Чарлс додека во солзи го погpeбуваше својот татко

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип. Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт...

Од утре Грција ги отвара границите за српските граѓани

Со последната одлука Србите во Грција ќе можат веќе од понеделник со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест-...

На погребот на неговиот дедо: Кралицата го спаси од срам принцот Хари

Принцот Филип беше погребан вчера. Неговото семејство достојно го придружуваше до вечното почивалиште и во согласност со епидемиолошките мерки...
- Advertisement -

Поранешниот премиер на Италија и лидер на партијата Форца Италија, Силвио Берлускони (84), е хоспитализиран поради лекарски прегледи.

Како што потврдија два изворa од неговата партија, Берлускони поминал низа лекарски прегледи откако го прележа коронавирусот во септември минатата година, пренесува „Ројтерс“.

Тој имаше операција на срцето во 2016 година, а заздрави и од тумор на простата

Latest News

Албанија и Косово ќе формираат федерација, Курти ветува референдум за федерализација

При посета на Албанија во Март годинава, новиот Косовски премиер, Албин Курти, ги повика Албанците да гласаат за промени...

More Articles Like This