БЕРОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ УТРОВО ЈА БЛОКИРАА НАСТАВАТА: Поддршка за заедничка Македонија

  • March 8, 2017

Беровските средношколци  утрово решија да ја бојкотираат наставата во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

berovo-srednoskolci-640x480

Средношколците од Берово со македонски знамиња во рацете, се уште едни во низата кои решија да кажат „НЕ“ на двојазичноста и на дебати кои се вовед во промена на химната, знамето и грбот на Република Македонија.

berovo srednoskolci 2

berovo srednoskolci 3

Претходно «
Следно »