October 25, 2021, 9:28 am

Беше cyдена за Македонија: Сега бара слобода за уставобpaнителите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жаклина Пешевска ја апсеа 30 специјални пред очите на нејзините деца, утрото во нејзиниот дом, влегоа со калашникови и ја апсеа пратеничката.

Таа и е позната на македонската јавност по тоа што првично беше една од неколкуте осомничени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за настаните од 27 април, односно за упадот во Собранието, но потоа набргу беше ослободена.

Сега отворено пратеничката дава поддршка на протестите кои се организираат на 29-ти мај, протести за слобода на уставобранителите.

-ПОДДРШКА И ЈАВЕН ПОВИК ЗА МАСОВНО ПРИСУСТВО НА ПРОТЕСТОТ НА 29ТИ МАЈ – САБОТА, ПРЕД ВЛАДАТА НА МАКЕДОНИЈА ВО 18:30 ЧАСОТ! ОСУДЕНИТЕ ЗА 27МИ АПРИЛ – НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ!, вели претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ.

Давам лична поддршка и упатувам јавен повик до граѓаните на Република Македонија, за масовно присуство на големиот протестен собир закажан за 29.05.2021 година (сабота) со почеток во 18:30 часот, пред зградата на Владата на Македонија. ВМРО-ДПМНЕ дава поддршка на организираниот протест, бидејќи осудените за 27ми Април не се терористи. Поддржуваме повторно судење и бараме правда, пишува Пешевска на Фејсбук.

1 коментар

Latest News

(Видео) Изет Меџити открива што му се случи на СДCM на локалните избори

Пратеникот и потпретседател на ДУИ, Изет Меџити во своето гостување во телевизија 24 открива што впрочем му се случи...

More Articles Like This