БЕЈЛИ НЕ БИЛ ВО СОБРАНИЕ ДА ГИ УБЕДУВА ПРАТЕНИЦИТЕ: Наводно гледал што се случува во амбасадата на телевизија

Поврзано

Заев е човекот кој што лаже кај ќе стигне, го промени името на оваа држава, воведе двојазичност и тргуваше со историјата

Носителот на листа во изборната единица 4 на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николски на својата фејсбук страница сподели видео каде што...

Состојбата е алaрмантна, нови 199 зaболeни и осуммина пoчинати во последните 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи...

Јолевски – Ги повикувам иceлeниците кои се во Македонија да излезат да гласаат

Престојните парламентарни избори се единствена шанса за изправување или продолжување на правецот во кој се движи Македонија. Изборот на...

Американскиот амбасадор Џес Бејли, реагирајќи на изјавите од руското МНР, изјави дека за време на гласањето за уставните измени не бил во македонскиот парламент.

– Јас тој ден бев во мојата канцеларија, учествував на настан организиран вечерта од амбасадата. И како и повеќето граѓани на Македонија го следев гласањето на телевизија од мојата дневна соба, изјави Бејли за ТВ 21.

Завчера руското Министерство за надворешни работи соопшти дека осумте гласа од пратеници од опозицијата се обезбедени со уцена, закани и поткуп.

– Пратениците беа затворени во канцеларии, телефоните им беа одземени, во духот на европската демократска пракса. Треба да се спомене дека американскиот амбасадор во Скопје бил во Парламентот до крајот на седницата, што остава сомнеж за тоа кој го раководел овој процес, соопшти руското МНР во реакцијата.

Актуелно

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

Повеќе вести