September 22, 2020, 3:50 pm

БЕЈЛИ ЈАДЕШЕ ЃЕВРЕК, ГЕРИЗ СЕ ВОЗБУДИ: Гериз не информираше што доручкувал Бејли, се чека информација за тоа што какал?

Поврзано

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

Владата нecпремна за учебната година, иако ја одложи за цел месец

На помалку од една недела пред почетокот на учебната година многу прашања кои ги мачат родителите и децата и...
- Advertisement -

Американскиот амабасадор во земјава Џес Бејли, денес јадел ѓеврек со сланина во една скопска бурекџилница. Голема работа, ќе рече секој нормален човек кој со индигнација и гадење гледа на обидите на човекот кој ја дерогираше државата и се постави над сите закони, изигрувајќи гувернер, како се обидува да се вклопи во „народот“

 

gevrek_bejli

Но, има некои луѓе кои се до толку мизерни што мораат на секој начин да ги задоволуваат блудните желби на т.н. „Џокер од Кале“, па своите порталчиња ги употребуваат за неуспешна промоција утринското мени на Бејли.

Сепак, Гериз нема и некој избор. Неговото достоинство, човечност, идентитет, битие е продадено и зависи од тоа дали денес ќе му се допадне ѓеврекот со сланина на Бејли или не. Е, сега чекаме информација на порталчето на Гериз за содржината на фекалната материја која ќе ја искака Бејли.

 

1 коментар

Latest News

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

Владата нecпремна за учебната година, иако ја одложи за цел месец

На помалку од една недела пред почетокот на учебната година многу прашања кои ги мачат родителите и децата и понатаму остануваат нeјасни. На многу...

TPAMП ДОАЃА ВО СРБИЈА: Гренел потврди дека Претседателот на САД доаѓа во Србија со неговата ќерка Иванка

SRBI, VIDEĆETE TRAMPA! GRENEL POTVRDIO: Tramp dolazi u Srbiju! EVO KAKO GA JE VUČIĆ UBEDIO! Специјалниот претставник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот помеѓу Белград...

Пронaјден мpтoв маж во стан со Скопје, тeлото пpeдадено на oбдykција

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пpијавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронaјден пoчинат И.А.(65) од Скопје,...

More Articles Like This