БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ:Сообраќајот на овој автопат се одвива по една лента

  • March 9, 2018
  • Коментари

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, соопшти утрово Автомото сојузот на Македонија.

На патниот правец А2 Струга – г.п. Ќафасан, од бензинска пумпа КМР до местото Добра Вода – село Франгово (во должина од 3 км) се препорачува исклучително внимателно управување со возилата поради дупки на коловозот. На самото место поставена е соодветна патна сигнализација и ограничување на брзината од 30 км/час.

Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен преку Обиколница Битола се уште е во прекин и истиот се пренасочува преку градот Битола. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

Поради оштетување на мостот на автопатот А-1 Градско – Неготино кај Стоби на река Црна, десната лента се затвора за сообраќај, а сообраќајот ќе се одвива по левата коловозна лента. Поставена е соодветна сигнализација.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Претходно «
Следно »