September 20, 2020, 5:33 pm

БИЗНИСОТ НА ЗАЕВИ ЌЕ ЦВЕТА: Паричката кај Заеви се паднала кај бизнисот

Поврзано

Состојба по општини во Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини...

Состојба по градови, еве каде е нajкритично

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на eпидемијата изнесува 16735, бројката на оздравени пациенти е...

(Видео) Крушевчани три дена бeз вода за пиење, нecпособната локална власт нe може да го peши проблемот со водата во Крушево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Крушево Никола Зисов преку изјава за медиумите вели дека веќе три дена сите гледаат како...
- Advertisement -

Паричката во семејството на премиерот Зоран Заев се паднала во делот за работа и работните ангажмани.

Инаку, Заев денеска на Божиќ присуствуваше на божествената литургија во црквата Св. Леонтиј, во манастирот во струмичка Водоча.

-На Божик, во храмовите се потсетуваме да ги отвориме срцата за да ја примиме радоста од Христовото раѓање која што нѐ исполнува во овие свечени денови. Радоста да им ја посакаме и подадеме и на другите, блиските, најсаканите, и заедно да го преобразиме злото во добро. Христос се роди!-напиша премиерот на неговиот фејсбук профил.

Latest News

Парада на гордоста во Хрватска, се бара вклучување на истополовите бракови во Уставот

Стотици луѓе се собраа на плоштадот Свети Марко во Загреб, каде се одржа 19-та Парада на гордоста, и беше...

СЗО одобри испитување на африканските растителни лекови за Ковид-19

Светска здравствена организација денеска објави правила за испитување на африканските растителни лекови за новиот kopонавирус. – Научната потврда би била единствена основа за усвојување на...

Состојба по општини во Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 62 •...

Состојба по градови, еве каде е нajкритично

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на eпидемијата изнесува 16735, бројката на оздравени пациенти е 13863, на починaти е 693,...

Бројките упорно растат: 178 новозаболeни, пoчинaле четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1368 тестирања, а регистрирани се 178 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-42, Куманово-19,...

More Articles Like This