December 4, 2020, 11:49 am

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

Поврзано

Дневен xopockoп за петок (4. декември 2020)

ОВЕН Работа: Ве очекува познанство со колега од вашето занимње. Остава силен впечаток да го повикате во својот тим. Љубов: Личност...

Близнаците ги зaгpижyвa лoшaтa финaнcиcкa cитyaциja, Paкoвитe ги oчeкyвa гoлeм paбoтeн ycпeх

ОВЕН Работа: Надредената личност е задоволна од вашето залагање. Ви доделува важна улога во новиот работен проект врзан за странци. Љубов:...

Финансиски пpилив за Овните, Paкoвитe зaдoвoлни oд paзвoјoт нa paбoтнaтa cитyaциja

ОВЕН Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале за второрангирани.

Љубов: Емотивниот однос е во криза. Ниту вие, ниту другата страна не се трудите да го поправите тоа.

Здравје: Главоболка.

БИК

Работа: Уживате во работата. Јасно сте ги формулирале целите и сега со сигурни чекори идете кон нив.

Љубов: Не сте задоволни од емотивната врска. Влегла во рутина и нема возбудувања.

Здравје: Проблеми со алергиите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вложувате максимални напори во работните обврски. Разочарани сте затоа што резултатите се послаби од очекувањата.

Љубов: Партнерот смета дека вашиот однос треба да премине на повисоко ниво. Се сложувате со тоа.

Здравје: Проблеми со притисокот.

РАК

Работа: Задоволни сте од соработка со странските партнери.

Љубов: Емотивно сте во процеп. Потребен ви е стабилен однос, но другата страна често прави работи кои не ви годат.

Здравје: Се чувствувате добро.

ЛАВ

Работа: Презадоволни сте од резултатите, особено што сте идејниот творец на истите.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Го продлабочувате новото познанство и сфаќате дека имате многу заеднички работи.

Здравје: Се чувствувате мрзеливо и уморно.

ДЕВИЦА

Работа: Загрижени сте поради стагнација на работа. Размислувате што да направите за да ја поттикнете работата.

Љубов: Емотивно не сте исполнети. Партнерот ви пружа поддршка што многу ви значи.

Здравје: Осцилации во притисокот.

ВАГА

Работа: Вашата интелигенција и шарм даваат одлични резултати. На работен состанок постигнувате договор со кој сте во потполност задоволни.

Љубов: Емотивно сте незадоволни, но го одложувате разговорот за проблемите со партнерот.

Здравје: Алергија е можна.

ШКОРПИЈА

Работа: Пробувате да најдете решени за проблемите, но не успевате во тоа.

Љубов: Емотивно сте презадоволни. Жал ви е што саканата личност не сте ја сретнале додека сте биле слободни.

Здравје: Кондицијата ви е слаба.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Одличен ден за работен разговор. Оставате поволен впечаток. Вие сте позаинтересирани за нова работа повеќе од што покажувате.

Љубов: Во емотивното поле нема нови случувања, ниту ве интересира премногу.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Со носталгија размислувате за старите работни партнери. Се прашувате дали е можна обнова на соработката.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Слободното време го посветувате на партнерот.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Соработка со колегите е на задоволително ниво. Опуштени сте затоа што работата се одвива според планираното.

Љубов: Односот со партнерот заладил и тоа се манифестира низ недостаток на комуникација.

Здравје: Уморни сте.

РИБИ

Работа: Обврските ве истоштиле, но свесни сте дека многу сте направиле.

Љубов: Не сте задоволни од односот со партнерот, па сакате состанок.

Здравје: Уморни сте, ви треба одмор.

Latest News

Ердоган: Убиството на иранскиот научник е насочено против мирот во регионот

Убиството на иранскиот научник за нуклеарна физика Мохсен Фахризадех е насочено против мирот во регионот, но оние кои имаат...

Британcкa функционepка мacoвно “тpoлана” и кpитикyвaнa зa договop со Maкедонија

Британската државна секретарка за меѓународна трговија Елизабер Трус стана мета на огромен број критики и шеги од нејзините сограѓани поради објавата на потпишан договор...

Денec e гoлем пpaзник: Boвeдeниe нa Пpecвeта Богopoдица

Православната црква на 4 декември одбележува еден од најголемите празници посветени на мајката Божја, Воведение на Пресвета Богородица. Овој ден во црквениот календар е обележан...

Aмepиканската apмиja извршила paција во седиштето на ЦИА во Фpaнкфурт за манипулација со избopите

Томас Мекинерни, пензиониран американски генерал со три sвезди, вели дека американските специјалци извршиле рација во објект на ЦИА во Франкфурт на Мајна. Тие имаат...

Голема експлозија во Белград

Eдно лице загина, а две се повредени во експлозија што се случи утрово на градилиштето во улицата Абердаре, пренесува РТС. Се претпоставува дека боцата...

More Articles Like This