August 13, 2020, 5:47 pm

Бикoви, бидете умepeни, за Paковитe среќен ден

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Овен
Малите фрустрации ќе бидат поврзани со потребата за интимност и за друштво, односно јавност и тоа во исто време. Начинот на кој зборувате им создава пречка на луѓето да ви пристапат. Вие оддавате впечаток дека другите луѓе ве заморуваат, но всушност вашата импулсивност е виновна за тоа.

Бик
Бидете умерени кога работите не одат по ваша желба во врската затоа што дрскоста ќе ви донесе само дополнителни нервози. Вашата врска не функционира баш најдобро, а денеска ќе мора да реагирате на една работа, што ќе ви одземе дел од времето што сте планирале да го минете со саканата личност.

Близнаци
Сериозните одлуки на работното место оставете ги за друг ден. Не се залетувајте по најголемите залаци. Ако одамна посакувате да промените нешто кај себе, ова е одличен ден за да преземете конкретни чекори. Можно е да не ви е лесно да ги признаете чувствата, имате впечаток дека партнерот не ве гледа со истите очи.

Рак
Ова е убав ден во кој ве чека среќа, но ќе внимавате да не навредите некој и да не ги налутите своите пријатели. Еден ваш близок пријател ќе има силно влијание врз вас денес и ќе ве натера да го смените својот став кон него или неа. Не провоцирајте завист кај другите. Не сте сигурни што чувствувате кон саканата личност.

Лав
На професионално поле денес очекувајте потврда околу некоја нова работа која сте ја планирале. Пред вас е позитивен ден. Во љубовта ве очекува почеток на нова комуникација со личност која досега не сте ја забележувале. Од вашето ново хоби може да добиете неочекувана финансиска состојба, посветете му се.

Девица
Најверојатно ќе мора да направите промени во плановите. Ако планирате некои екстремни ситуации бидете подготвени да имате и план Б, ако работите не излезат како што треба. Некоја порака од поранешен близок пријател ќе ви донесе голема среќа. Долго време се обидувате да разјасните една мистерија во врската.

Вага
Учите како да верувате во себе. Физички сте изморени и потребен ви е свеж воздух. Испланирајте некое патување. Ќе остварите нови пријатни контакти на работното место, но не притискајте премногу. Ќе имате незаборавна средба со личност од спротивниот пол која комплетно ќе го растресе вашиот свет.

Скорпија
Малку ви е здодевно и чувствувате дека се задушувате во темпото на вашето секојдневие. Дозволивте да западнете во шаблон. Помислете на работите кои некогаш ви беа вистинска страст и посветете се на најмалку една од нив. Промената ќе ве воодушеви. Сродната душа ве чека зад аголот.

Стрелец
Екстремно успешен период, на сите полиња и околности. Постигнете ја својата цел храбро, но истовремено бидете претпазливи да не навредите некој од блиските пријатели. Колку повеќе ќе се трудите, толку повеќе ќе постигнете. Премногу се исцрпивте минатиот период, но ќе ги собирате плодовите од тој напор.

Јарец
Слободен ден е токму она што лекарот ви го наредил. Обидете се да се одморите малку. Поминете време во друштво на добра книга. Излезете со пријателите, но не лудувајте, туку поминете убава вечер во некој ресторан. Погрижете се за вашите основни потребни за да се освежите. Сѐ на крајот ќе си седне на своето место.

Водолија
Бидете конкретни ако барате да ве поддржат во некој деловен план. Онолку колку што ќе бидете убедливи толку и ќе добиете поддршка. Можно е и да заминете на некој службен пат. Нема таква сила која ќе ве убеди во спротивното од она што вие сте го замислите. Чекорите напред, подготвени сте да успеете во сѐ што сте наумиле.

Риби
Пред вас е ден во кој, пред сѐ, ќе се занимавате со организација на нови работи. Можете да очекувате дека ќе бидете многу зафатени, но и многу продуктивни. На љубовен план можно е да сонувате околу средба со личност која ви се допаѓа. Мала здравствена непријатност, ќе имате проблеми со стомакот, вообичаени во лето.

Latest News

Грција oбвинyва: Турција континуирано го нapушува грчкиот воздушен простор

Тензиите меѓу Турција и Грција остануваат на високо ниво, при што турскиот режим наводно континуирано го нaрушувал грчкиот воздушен...

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес конференција токму тоа и го...

Брзо тecтирање во домашни услови за ковид-19 во Белгија

Илјадници студенти од белгискиот Универзитет во Лијеж од септември секоја недела дома ќе собираат примерок од плунката за брз тест за Ковид-19, со што...

Руската вакцина ќе штити од кopoнавирус најмалку две години

Ваkцината, создадена во Научноистражувачкиот институт за епидeмиологија и микробиологија „Н. Ф. Гамалеја“, ќе биде ефективна пpoтив кopoнавирусот во период од две години. Ова го...

Teпaчка меѓу жители на Желино и Пирок во Тетово

По двајца жители на Желино и Пирок ноќеска после полоќ се прeсметувале физички, по што употребиле и тврди и остри предмети. Тројца од четворицата...

More Articles Like This