БИТКА ЗА ПРЕСТОЛОТ ВО НСДП: Тито Петковски лиферувал лажни информации, Јосифовски тврди дека не ја повлекол кандидатурата

Поврзано

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за зaштитa и унапредување на малите бизниси и занаетчиството

-Она што ви го ветуваме и што се содржи во програмата на ВМРО-ДПМНЕ е дека ќе го помогнеме приватниот...

(Видео) Време е за одговорност без разлика за кого се работи, дајте ни поддршка да ги промениме работите

Потпретседателот и носител на листа во ИЕ4 од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски побара поддршка од граѓаните за, како што вели...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ се oбвpзувa на зголемување на платите за 25% во еден мaндaт

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски на својата фејсбук страница сподели видео со кое...

Во трката за претседател на партијата НСДП настана препукување меѓу кандидатите за претседател на партијата, Тито Петковски и Љубомир Јосифовски. Медиумите објавија дека поранешниот пратеник Јосифовски ја повлекол кандидатурата за претседател на Партијата и дека единствен кандидат е Тито Петковски.

-Ниту сум повлекол кандидатура, ниту пак има намера…Тито Петковски на највулгарен начин ја злоупотреби својата позиција, напиша на својот Фејсбук профил, Јосифовски и побара од медиумите кои ја објавија веста да го објават демантот.

 

НИТУ СУМ ПОВЛЕКОЛ КАНДИДАТУРА… НИТУ ПАК ИМА НАМЕРА… ТИТО ПЕТКОВСКИ НА НАЈВУЛГАРЕН НАЧИН ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СВОЈАТА ПОЗИЦИЈА…

Julkaissut Ljubomir Josifovski MP Sunnuntaina 29. huhtikuuta 2018

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести