Биткоинот со огромен пад од неколку илјади долари за само 15 минути

Поврзано

Американците тврдат дека пронашле лек за коронавирусот, во употреба за шест месеци

Новиот антивирусен лек „молнупиравир“ може да го смени текот на епидемијата на коронавирусот, бидејќи за време на експерименталното истражување...

САД воведе привилегии за вакцинираните лица

Американскиот Центар за превенција и контрола на болести (ЦДЦ) објави упатства со најдобри практики за Американците кои се целосно...

KOBИД ПACOШОТ CTAНУВА PEAЛНОСТ: Кaкo ќe изглeдa нoвиoт пacoш зa вakциниpaни од кopoна?

Европската комисија ќе го претстави својот прв проект за создавање пасоши за имунизација во ЕУ на 17 март, соопшти...
- Advertisement -

За само 15 минути денеска биткоинот изгуби огромна вредност. Станува збор за пад од 8.000 долари.

Одлуката на Тесла да сврти 1,5 милијарди долари од своите готовински залихи во Биткоин ја „истрела“ најстарата и најголема криптовалута нагоре за 20 oтсто, а за време на викендот достигна над 58.000 американски долари. По твитот на Маск дека биткоинот и етериумот му се чинат скапи, токените нагло паднаа, пишува „Блумберг“.

Биткоинот падна на нешто повеќе од 47.000 долари по твитот. За само 15 минути, криптовалутата изгуби 8.000 долари од вредност, а потоа започна да ги враќа загубите.

Latest News

Американците тврдат дека пронашле лек за коронавирусот, во употреба за шест месеци

Новиот антивирусен лек „молнупиравир“ може да го смени текот на епидемијата на коронавирусот, бидејќи за време на експерименталното истражување...

More Articles Like This