БИТОЛА ЌЕ МУ ВРАТИ НА ШИЛЕГОВ ЗА ,,МОДЕРНИТЕ” АВТОБУСИ: Скопје ќе добие најмодерна механизација за справување со снегот

  • January 10, 2019

Време е Битола да му возврати на Скопје за помошта околу превозот на учениците, се шегуваат битолчани на социјалните мрежи.

-Би било етички и морално исправно да му возвратиме на Шилегов во овие тешки моменти за Скопје на ист начин како што тој ни излезе во пресрет со автобусите за учениците и да им го пратиме нашиов сограѓанин со соодветната механизација што е на сликата. Се надевам предлого ќе стигни до советниците на Општина Битола и истиот ќе биди прифатен.

Би било етички и морално исправно да му возвратиме на Шилегов во овие тешки моменти за Скопје на ист начин како што тој…

Gepostet von Борче Василевски am Donnerstag, 10. Januar 2019

Претходно «
Следно »