БИТОЛЧАНИ МАСОВНО НА УЛИЦА: „За заедничка Македонија“ ги сплоти Битолчани!

  • March 2, 2017
  • Коментари

Биталчани повторно излеагоа масовно за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.
bitola-protest-1-640x480

Граѓаните на Битола веќе четврти ден кажуваат „НЕ“ на воведување двојазичност на целата територија на Македонија, менување на химната, знамето и државниот грб.

bitola-protest1-1-640x480

bitola-protest3-1-640x480

Претходно «
Следно »