БИШЕВАЦ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЗАЕВ ГО ПPИJABИЛ PEKETOT: Ако тоа се случило ќе имаше белешка која премиерот досега 6 пати ќе ја покажеше

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Новинарот и поранешен пратеник на СДСМ, Сафет Бишевац во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека Зоран Милевски кој денес доби 3 години затвор се сретнал повеќе пати со премиерот, а тоа и самиот Зоран Заев го призна. Говорејќи за случајот „Рекет“, Бишевац ирази сомнеж дека Заев го пријавил рекетот бидејќи ако тоа се случило ќе имало белешка која што Заев досега повеќе пати јавно би ја покажал за да си го обели образот.

-Бил овој што денеска доби 3 години неколку пати бил и разговарал во кабинетот на премиерот како застапник на странски фирми. Ама тоа е изговорот. Еве и премиерот го пријавил рекетот, ама нема никаде белешка, има „белешки“ ама кога ќе кажам јас дека има белешки. Валјда мора да има белешка кај Русковска, ама нема. Не ја покажува никој. Инаку до сега 6 пати ќе ја покажеше Зоран Заев. Ако сте поднеле вие добивате белешка. Се знае тоа како се пријавува, не е тоа по телефон Русковска да ти пријавам, вели Бишевац.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести