Близнаците ги oчeкyвa пpилив нa пapи, нa Рибите ce им oди oд paкa

Поврзано

Близнацитe ќe ги cтaбилизиpaaт финaнcиитe, вpeмe e Лaвoт дa и вepyвa нa интyициjaтa

ОВЕН Кочници на работното поле нема да успеете да ги надминете толку лесно. Ќе ви биде потребно доста време. Не...

Пpвaтa cyпepмeceчинa зa 2021 ни дoaѓa нa 26-ти април: Еве штo им нocи нa хopocкoпските знаци

Таа доаѓа на 26 април и става акцент на најдлабоките тајни и слабости, помагајќи ни да се соочиме со...

Дневен xopockoп

Овен Посветете се повеќе себеси. Важно е да бидете креативни, енергични и да не се откажувате од своите цели. Вие...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Одличен ден за разговор за одобрување на кредит, позајмица или наоѓање на спонзор. Се што е врзано за туѓи пари, ви оди од рака.

Љубов: Заинтересирани сте за симпатија и убедени дека ќе донесе одлука да биде со вас.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Работата стагнира, а вие не успевате да мрднете од мртва точка.

Љубов: Ве фрустрира ситуацијата во бракот, затоа што партнерот делува целосно незаинтересирано.

Здравје: Имунитетот е во пад, треба да го кренете.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува прилив на пари што ви подигнува расположение. Амбициозни сте, вредни сте и во суштина задоволни како работата се развива.

Љубов: Не сте задоволни од емотивната сфера и не сте во можност да најдете партнер.

Здравје: Стабилно.

РАК

Работа: Одлично се развива некој судски процес, или добивате вест за донесено решение во ваша корист.

Љубов: И покрај тешкотиите, полни сте со надеж дека ќе дојде до подобрување на брачниот однос.

Здравје: Одлично.

ЛАВ

Работа: Ве очекува нова понуда. Во финансиска смисла е примамлива, па сериозно ја разгледувате.

Љубов: Запознавате личност која ви се допаѓа и има врска со странство.

Здравје: Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Работа: На работа ве чека нервирање поради лоша соработка со странци. Ве очекува и изненадувачки трошок кој ве исфрла од такт затоа што финансиската ситуација е лоша.

Љубов: Емотивното поле не ве интересира.

Здравје: Не е најдобро, загрозени се нервите.

ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна и се се одвива во мир и на задоволувачки начин.

Љубов: Емотивно сте незадоволни и одеднаш се впуштате во караница со партнерот која доведува до изненадувачко раскинување.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Наместо да се фокусирате на работите кои ви одат од рака, се фокусирате на проблемот кој долго време не успевате да го решите.

Љубов: Задоволни сте од стабилниот емотивен однос.

Здравје: Бубрезите се чувсствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата не се одвива како што треба. Има многу застој, проблеми, потешкотии, нервози. Имате впечаток дека работите на проблем за кој нема решение.

Љубов: Ви годи отворен и опуштен разговор со брачниот партнер.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте како преговорите се одвиваат, иако имате некои адути кои и натаму не ги откривате во случај преговорите да запнат.

Љубов: Не сте заинтересиани за емотивното поле, ниту имате желба да го подобрите.

Здравје: Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Одличен ден за решавање на правни прашање и за комуникација со претставниците на медиумите. Оставате впечаток на сериозна, одговорна и личност од доверба.

Љубов: Уживате во блискоста со саканата личност.

Здравје: Се чувствувате моќно.

РИБИ

Работа: Се ви оди од рака – соработката со странците и со надредената личност. Ве загрижуваат само финансиите и поради нив сте нервозни.

Љубов: Брачниот партнер ви пружа емотивна и материјална поддршка.

Здравје: Стабилно здравје.

Latest News

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This