December 4, 2020, 3:42 am

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

Поврзано

Близнаците ги зaгpижyвa лoшaтa финaнcиcкa cитyaциja, Paкoвитe ги oчeкyвa гoлeм paбoтeн ycпeх

ОВЕН Работа: Надредената личност е задоволна од вашето залагање. Ви доделува важна улога во новиот работен проект врзан за странци. Љубов:...

Финансиски пpилив за Овните, Paкoвитe зaдoвoлни oд paзвoјoт нa paбoтнaтa cитyaциja

ОВЕН Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате...

Биковите нepвoзни нa paбoтa, нa Раковите paбoтaтa им ce paзвивa oнaкa кaкo штo caкaaт

ОВЕН Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука. Љубов:...
- Advertisement -

ОВЕН

Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите до личноста што ви се допаѓа. Добар ден ви е да започнете нова врска. Избегнувајте стрес денес.

БИК

Ако сте премногу пасивни во деловната област, можеби ќе ја пропуштите вашата шанса да напредувате. Можно е несвесно да го доведовте партнерот во заблуда и сега имате некои проблеми со него. Потребна ви е пауза.

БЛИЗНАЦИ

Не се оптоварувајте премногу на работа денес. Можно е работите да не се такви како што ви изгледаат. Направете обид да искрено комуницирате со вашата сакана личност и да покажете разбирање. Здравјето е добро.

РАК

Имате многу добра фаза за работа пред вас. Може да очекувате реализација на нови договори. Можно е да започнете љубовна врска во која ќе имате длабоки и искрени чувства кон партнерот. Овој период е поволен за закрепнување.

ЛАВ

Пред вас има период во кој ќе имате мали компликации на деловната област. Ако преземете иницијатива, ќе можете да имате поинтимни односи со личноста што ви се допаѓа. Можни се проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Добро напредувате и задоволни сте од вашите перформанси. Може да очекувате поволен период за ова поле. Неопходно е да го промените пристапот во комуникацијата со вашиот партнер ако сакате вашата врска да напредува. Склони сте кон депресија.

ВАГА

Може да очекувате дека ќе можете да ги постигнете своите цели. Важно е да ги негувате вашите амбиции. Направете обид да постигнете компромисни решенија со вашата сакана личност во врска со прашањата што ве мачат. Внимавајте во сообраќајот.

ШКОРПИЈА

Постојано сте напнати и тоа има негативен ефект врз вашата област на работа. Грижете се за вашите одлуки. Подготвени сте да му покажете на партнерот дека сакате да изградите нешто посериозно со него во иднина. Најдете повеќе време за спиење.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате да имате можност да донесете нови одлуки од областа на работата денес. Фантазирате за личноста што ви се допаѓа, но сметате дека сè уште не сте подготвени да го направите првиот чекор кон него. Главоболка е можна.

ЈАРЕЦ

Не трошете многу пари во следниот период затоа што може да имате финансиски проблеми. Сомнеж за нови одлуки од областа на љубовта. Вашиот партнер поттикнува недоверба во вас. Чувствителен нервен систем.

ВОДОЛИЈА

Имате период пред вас во кој ќе се посветите на своите обврски и амбиции. Спонтано ќе запознаете личност која може да ви биде многу важна на долг рок. Вкочанетост во пределот на вратот.

РИБИ

Може да очекувате дека ќе бидете задоволни кога станува збор за вашата работа денес. Можно е партнерот да покаже дека не е подготвен да направи поголеми планови за иднината со вас. Мали проблеми со циркулацијата.

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This